Penziony | Kempy | Hotely | Rekreační ubytování | Lyžování | Restaurace | Marketing ubytování

Běžecký seriál RunTour odstartoval registrace

10.12.2014 |

Přesně 62 dní po závěrečném závodě seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour na Ladronce je tu start registrací do 4. ročníku. V něm čeká na závodníky celá řada novinek, zvýšení kapacity, nové medaile, moderní vizuál, webové stránky nebo nová čipová technologie. Registrace běží na adrese www.runtour.cz.

Zvýšení kapacity? Jen na jednotlivých distancích
V letošním roce byla kapacita závodů 1 000 dospělých běžců, ovšem při jejím předčasném zaplnění byl počet běžců na tratích 5 a 10 km nerovnoměrný. „Proto jsme se rozhodli uzavřít pro rok 2015 kapacitu pro jednotlivé distance, nikoliv pro celý závod. Na 5 km se tak bude moci hlásit 550 a na 10 km 700 běžců. Tím zajistíme závodníkům dostatečný komfort v zázemí i na trati,“ vysvětluje Valoušek.

Výše startovného
Ve 4. ročníku seriálu bude stát online registrace běžců na 5 km 400 Kč a na 10 km 500 Kč. Při registraci na místě si účastníci připlatí 100 Kč. Z každého startovného tradičně bude putovat 50 Kč na charitativní účely. Děti mají online registraci zdarma, na místě bude jejich startovné stát 50 Kč.

Už žádné odevzdávání čipů
Nová technologie tzv. pasivních čipů dovoluje závodníkům si je ponechat zabudované ve startovních číslech. Odpadá tak povinnost odevzdat čip ihned po doběhu závodu.

Moderní běžecká trička Mizuno
Opět o krok by se rádi pořadatelé dostali s technologií výroby funkčních triček. Těch bude na každý závod 700 a získá je prvních 700 registrovaných běžců. A ano, v každém městě bude tričko jinak barevné.

Medaile pro všechny
Že dostane medaili po závodě RunTour každý závodník, který proběhne cílem, to není nic nového. Nová však bude podoba medailí. Již brzy bude zveřejněna.

Závodní fotografie a diplom pro závodníky zdarma
Stejně jako v minulosti si budou moci všichni závodníci zdarma stáhnout své fotografie ze závodu a získají také pamětní diplom. Vše nově najdou nově na svém webovém účtu.

RunTour tandem, zkus to ve dvou!
Nově mají běžci možnost využít kategorii pro smíšené dvojice. Stačí, aby jeden z páru běžel kratší a druhý delší trať. Jejich výsledky se sčítají, ale zároveň oba zůstávají ve výsledcích sami za sebe, mají tak dvojí šanci uspět. Nově se připravuje také kategorie firemních či týmových běhů. O podrobnostech se jedná.

Autor: Karel Adamík

Diskuse

Zatím není žádný názor k tomuto článku.

User Login
registrovat Přihlašte pohodlně se pomocí svého účtu na Facebooku
Počet registrovaných uživatelů: 76301